Danışmanlarımız

Ayla Şen

Ayla Sen; Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümü Pedagoji Kursundan mezun olduktan sonra Amerika’da Princeton Center Teacher Education’dan (PCTE) America Montessori Society Full Credential Sertifikasi aldi.

20 yılı aşkın bir süredir  Princeton Montessori Okulu’nda 3-6 yas arası çocuklarla çalışmanın yanında Amerika’da Montessori öğretmeni yetiştiren merkezler içinde en saygınlarından biri olan PCTE’nin (Princeton Öğretmen Eğitim Merkezi) tanıtımında yer alıyor. Aynı merkezde Montessori öğretmen adaylarına değişik kurslar ve seminerler vermekle birlikte  bu merkez için danışmanlık yapıyor.

Şu anda Amerika’nın ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki Montessori okullarında çalışan yüzlerce öğretmenin eğitiminde katkıları oldu ve bu rolü halen devam ediyor.

Eliane Freina

Eliane Freina 1978’de Avusturya’da doğdu. Grafik tasarım eğitiminin ardından çocuklarla çalışma sevgisi sebebiyle kariyerinde değişiklik yaparak çocuk gelişimi okumaya karar verdi. Klasik sistemde tam aradığı bakış açısını bulamaması onu alternatif eğitim modelleri aramaya yöneltti. 2007-2009 yılları arasında Avusturya’da Montessori eğitimine devam ederken bir yandan da Viyana The Children’s House International Montessori Kindergarten’da Montessori Eğitmenliği görevine başladı. 2009-2011 yılları arasında 0-3 yaş Montessori Eğitmenliği kursunu tamamlayarak çalıştığı Montessori Anaokulunda uzman Öğretmen görevini devralan Freina Eylül 2012’den itibaren KKBÇE’de Montessori danışmanlığı yapmaktadır.

Melisa Unat

Melisa

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi – Sosyoloji Bölümü

Princeton Center Teacher Education (PCTE) Eğitmen Eğiticisi Ayla Şen Eğitmen Eğitimi Programı

MCI (Montessori Center International) Early Childhood Course International                                                                                                 Diploma Program

Share